O pakietach medycznych dla firm

Utrudniony i kosztowny dostęp do służby zdrowia w Polsce sprawia, że coraz częściej i chętniej duże i średnie przedsiębiorstwa oferują swoim pracownikom programy prywatnej opieki medycznej. W bardzo wielu firmach stało się to już niemal standardem zaraz obok karnetów na siłownię czy cyklicznie przekazywanych bonów upominkowych. Z roku na rok obserwujemy znaczący wzrost osób zainteresowanych programem prywatnej opieki medycznej.

Na czym polega program prywatnej opieki zdrowotnej?

Program pracowniczej opieki medycznej daje pracownikom dostęp do wielu badań laboratoryjnych i diagnostycznych oraz do lekarzy różnych specjalności bez kolejki (lista lekarzy jest długa, wśród nich możemy wymienić: ginekologa, laryngologa, kardiologa, ortopedę, neurologa czy internistę). Pracodawca podpisuje umowę z określoną placówką medyczną, która bierze na siebie wszystkie sprawy formalne związane z umawianiem pacjentów na wizyty czy badania. Co więcej, każdy pracownik ma swoje własne konto na portalu firmy współpracującej, gdzie znajduje się jego cała dokumentacja medyczna oraz gdzie może korespondować z lekarzem i pobierać recepty oraz inne zalecenia. Pracodawca opłaca zdecydowaną większość składki, pracownik jedynie dopłaca (w zależności od wybranego wariantu jest to kwota od symbolicznej złotówki do kilkudziesięciu złotych miesięcznie).

Czym różnią się warianty opieki medycznej?

Warianty prywatnego pakietu medycznego różnią się przede wszystkim dostępem do badań i lekarzy. Te najtańsze – pozwalają na skorzystanie z podstawowych badań laboratoryjnych oraz z bardzo wąskiego zakresu badań diagnostycznych (mowa głównie o badaniu ultrasonograficznym). Pakiety rozszerzone to dostęp do bardziej zaawansowanych badań (nie tylko biochemicznych, ale również wirusowych czy hormonalnych). W tych wariantach pacjenci mają również dostęp do szeregu badań diagnostycznych: usg, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny – tak ważnych w przebiegu różnych chorób.

Pakiety medyczne dla pracowników

Co wyróżnia program opieki medycznej?

Program prywatnej opieki medycznej dla pracowników to bez wątpienia zdrowie bez kolejki. Oznacza to, że wszelkie formalności (umawianie wizyty oraz badań) załatwia za pracownika konsultant. W związku z tym nie trzeba stać w kolejce ani spędzać kilkudziesięciu minut, aby udało się dodzwonić do placówki medycznej. W większości przychodni, klinik pacjenci, którzy mają prywatną opiekę medyczną są obsługiwani poza kolejnością. Dla sporej grupy pracujących osób to ogromne ułatwienie i duży komfort. To, na co zwracają jeszcze uwagę pracownicy to fakt, że do programu prywatnej opieki medycznej mają możliwość zapisać członków swojej najbliższej rodziny (małżonków i dzieci).

Pakiety medyczne dla firm są dedykowane dla wszystkich, zarówno dla osób zdrowych, jak i tych, które borykają się przewlekłymi schorzeniami. Dla osób zdrowych to świetna opcja, aby od czasu do czasu w komfortowych warunkach sprawdzić ogólny stan swojego zdrowia. Dla chorujących to świetna opcja, która pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie.

Najnowsze wpisy

Menu