Program zdrowotny dla pracowników

Publiczna służba zdrowia w dzisiejszych czasach pozostawia wiele do życzenia. Odległe terminy wizyt, badań i zabiegów, niekończące się kolejki, trudności w telefonicznym umówieniu wizyty i wiele innych problemów to codzienność nie tylko pacjentów przewlekle chorych, ale również tych, którzy profilaktycznie chcą sprawdzić stan swojego zdrowia. Nie jest więc niczym dziwnym, że coraz więcej średnich i dużych przedsiębiorstw oferuje swoim pracownikom prywatną opiekę medyczną. To jeden z wielu benefitów, po kartach sportowych czy bonach upominkowych, z którego z roku na rok korzysta coraz więcej osób.

Jakie są korzyści z przystąpienia do programu pracowniczej opieki medycznej?

Korzyści jest wiele. To, co cenią sobie pracownicy najbardziej, to komfort w załatwianiu wszelkich spraw. Wszystkie wizyty oraz badania zgodnie z naszymi preferencjami i w naszym imieniu umawia konsultant. Nie musimy stać w długich kolejkach w rejestracji placówki medycznej czy spędzać dużo czasu przy telefonie, oczekując na połączenie. Śmiało więc można stwierdzić, że pakiety zdrowotne dla pracowników to zdrowie bez kolejki. Dokumentacja medyczna (skierowania na badania, wyniki badań, zalecenia lekarza, dalsze instrukcje) gromadzona jest na naszym specjalnym koncie pacjenta. Nie musimy więc każdorazowo pamiętać, aby wydrukować wszystkie dokumenty. Lekarz ma tutaj dostęp do całej naszej historii chorobowej, co znacząco ułatwia i przyspiesza diagnozę.

To, co przemawia również na korzyść prywatnej opieki medycznej dla pracowników to szeroki dostęp do wielu badań oraz lekarzy różnych specjalności. Nawet w najtańszym pakiecie znajdziemy długą listę dostępnych badań: laboratoryjnych czy diagnostycznych. W ramach pakietu możemy skorzystać z wizyty u wielu różnych specjalistów: okulisty, laryngologa, internisty, ginekologa, gastrologa, kardiologa, ortopedy, neurologa czy stomatologa. Firmy mają podpisane umowy z wieloma placówkami, tak więc nawet w małym mieście bez problemu dostaniemy się do lekarza specjalisty nie stojąc w długiej kolejce.

Dla wielu osób ważne jest to, że do programu prywatnej opieki medycznej mogą zapisać członków swojej rodziny: małżonka oraz dzieci. To duże ułatwienie, zwłaszcza w przypadku dzieci, które dość często chorują.

Pakiety medyczne dla pracowników

Czy przystąpienie do programu zdrowotnego jest drogie?

Pakiety medyczne dla pracowników to bardzo korzystna finansowo forma wsparcia ich zdrowia. Najczęściej jest tak, że pracodawca płaci większą część składki, a pracownik jedynie dopłaca (w zależności od wybranego pakietu do kwota od symbolicznej złotówki do maksymalnie kilkudziesięciu złotych miesięcznie). Czy to się opłaca? Tak, ponieważ pakiet badań podstawowych sprawdzających tylko ogólny stan zdrowia dorosłego człowieka (tarczycę, wątrobę, podstawowe parametry krwi i moczu, trzustkę i lipidogram) to koszt ponad stu złotych. Natomiast osoby chorujące przewlekle za wizyty i badania, które muszą odbywać się regularnie płacą nawet kilkaset złotych miesięcznie, dlatego składka w wysokości nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie jest dla nich niezwykle korzystna.

Najnowsze wpisy

Menu